Актуально: Підготовка до ЗНО 

Графік ЗНО у 2022 році

  • Українська мова, українська мова і література - 31 травня 2022
  • Хімія - 26 травня 2022
  • Біологія - 17 червня 2022


15 порад як успішно слкасти ЗНО від Лілії Гриневич


Рекомендації учням щодо проходження ЗНО


Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

Поради щодо успішного виконання тестів у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішай. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Випробовуй. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

Пропускай. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.

Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).

Скорочуй вибір. Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.

Думай тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

Читай завдання до кінця. Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

Не засмучуйся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

Заплануй два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.

За матеріалами сайту

 Освіта в Україні - Освіта.ua

Коли до тестування можна готуватися в школі



Чи ефективна підготовка у ВАШІЙ школі?

 

Для чого розроблялося ЗНО? Взагалі-то тестування розроблялося для оцінювання знань учнів, здобутих протягом шкільної підготовки. Адже вступ по вищих навчальних закладів має відбуватися за умов знань та навичок, набутих у школі. Проте, все частіше батьки бачать необхідність у записі своїх дітей до додаткових навчальних курсів.Невже вони зовсім не довіряють шкільній освіті?!

Давайте тоді розберемося, якою в ідеалі повинна бути шкільна освіта. «Ідеал» шкільної освіти ми визначимо тоді, коли сукупність всіх необхідних знань та навичок, здобутих протягом шкільного навчання, є достатнім для успішної здачі ЗНО та вступу до бажаного бузу без додаткової підготовки. Частіше за все, шкільна підготовка до зовнішнього оцінювання неідеальна. Причому причини можуть бути різні – обмаль часу та фінансування, недостатня мотивація вчителів і навіть самих учнів до підготовки до тестування та інші.

Проте кожен із учнів може збільшити ефективність своєї шкільної підготовки, якщо буде раціонально використовувати свій часвпродовж шкільних років. А це означає уважніше слухати вчителів, робити помітки на уроках – тоді вам менше часу потрібно буде витрачати вдома, щоб робити домашні завдання та готуватися до ЗНО.

Звичайно, є деякі моменти, на які особисто ви вплинути не можете – це бажання ваших вчителів працювати та робоча атмосфера в класі. Часто мотивація вчителів до роботи залежить від бажання учнів навчатися. Отже, намагайтеся показати вчителю свою зацікавленість у предметі та бажання навчатися. Дуже добре, коли в класі цінується розум та бажання вчитися. Не звертайте увагу, якщо однокласники сміються над вашим бажанням навчатися, адже добре сміється той, хто сміється останнім. Ваш час настане тоді, коли ви поступите до престижного вузу на бюджет, а ваші однокласники будуть продовжувати сміятися.

Коли шкільна підготовка до незалежного тестування є вдалою?

schoolprep

Для відповіді на це ключове запитання ми надамо вам декілька аспектів. Проаналізуйте навчання в своїй школі за цими критеріями –чим частіше ви погоджуєтеся з ними, тим ефективнішою є підготовка до ЗНО у вашій школі. Звичайно, ви можете зробити окремий аналіз підготовки до тестування з кожного предмету. Отже ваша шкільна підготовка вдала, якщо:

1. Шкільного матеріалу виявляється цілком достатньо для гарної здачі ЗНО.

2. Кожен у класі прагне бути найкращим учнем хоча б з обраного ним предмету.

3. На шкільних уроках вчителі розповідають учням про ЗНО та пропонують вирішувати тести минулих років.

4. З випускниками постійно на систематично проводиться повторення пройденого матеріалу за всі роки вивчення предмету.

5. Вчителі на своїх уроках допомагають вам роз`ясненнями, що саме ви робите «не так», а не прото підповідають на поставлене вами запитання.

6. Вчителі проводять консультації  та факультативні завдання зі своїх предметів.

Отже, якщо вас не задовольняє підготовка у вашій школі, замислитесь над тим, щоб змінити свій клас чи навіть школу або записатися до додаткових підготовчих курсів до тестування.

Вдалої вам підготовки до ЗНО, яким би чином ви не готувались!

 За матеріалами сайту

 Освіта в Україні - Освіта.ua

Пошук ВНЗ України за предметами ЗНО

Пошук спеціальностей та вузів за предметами ЗНО.

5 фішок, потрібних кожному абітурієнту.



Крокуй впевнено!
 

Були коли-небудь в турпоході? Є дещо вкрай важливе і необхідне для туриста: сірники, їжа, вода, спальник, ніж, аптечка, ліхтарик, компас, туалетний папір (як без цього :) ), зрештою, яка-неяка фізична підготовка. Але про ці речі пізно думати вже на природі. Треба заздалегідь про все потурбуватись.

Якщо ти плануєш похід у ЗНО або вуз, тоді ми подумали замість тебе і зібрали ТОП-5 найкорисніших фішок для одинадцятикласника.

1.    Гід по вузах України

вузи україни

Йдімо, я вам все покажу!

Вибір вузу – не проблема. Цей гід заведе тебе до будь-якого закладу. Посортує за місцем знаходження, за напрямом підготовки, за окремими спеціальностями. Втім, що ми тут розказуємо – йди, вибирай. Це просто.

2.    Онлайн-тести

помилка

Треба було онлайн-тести робити…

Класна річ і з самого початку, і в «розпалі», і на фініші підготовки до ЗНО. Без них просто ніяк! Погодься, за комп’ютером зручніше сидіти (звичайно без «перебору») і клікати на варіанти відповіді, ніж писати все, потім листати підручник, шукаючи правильну відповідь там, де її часто друкують дрібнюсіньким шрифтом. Крім того, в онлайн-тестах зазвичай підбивається статистика, фіксується час, навіть даються поради. Та що там казати – бомбезна річ!

3.    Мобільний додаток ЗНО.

мобільний додаток

Мобільний додаток ЗНО???

Неймовірно популярна фішка цього року. Треба ж якосьурізноманітнювати підготовку. Ось! на тобі: уже й мобільний додаток є. А в ньому – все що треба: ті ж онлайн тести, та ж можливість вибрати вуз, на додачу ще й теорія, статистика твоїх успіхів або промахів, а також можливість отримати безкоштовний ЗНО-урок.

Ну, зручно ж, чи не так?

4.    Книжки, підручники, збірники…

Знання – це сила.
(Не відтворювати в реальному житті)

Добре. Вуз вибрали, онлайн-тести потихеньку виконуються. Але де взяти те, що треба знати, аби заробити максимум правильних відповідей на ЗНО? Звичайно, в підручниках. Споконвіків вони – джерело правильних відповідей на мільйони питань.

Ось 10 основних предметів. З кожного по одній, дві, а то й три хороших книжки. Любиш справжні, паперові? 

5.    Офіціоз

Це треба!

Остання – офіційна фішка. Це ті сайти, з якими хоч-не хоч, а треба дружити протягом 11 класу, і ще деякого часу після випуску.

testportal.gov.ua/infopages - тут твоя особиста сторінка, яка поповниться твоєю ж секретною інформацією після реєстрації на тестування. А згодом – заслуженими балами. Також тут все найсвіжіше про ЗНО: і новини, і програми, і характеристики, і … відповіді на ЗНО-2017 (трохи згодом)!

vstup.info - тут знайдеш себе після того, як відправиш заяву на вступ. Це така собі «оперативка», де під час вступної кампанії оновлюватиметься вся інформація по кожному вузу: кількість місць, заяв, потрібних балів, навіть вартість року навчання. Зручна штука, бо вся вступна кампанія на одному сайті.

*****

Фішки (сайти) отримані. На черзі – фізично-розумова підготовка, бо як тільки навесні сніг зійде, всі в похід на ЗНО, а потім у вузи!

Користуйся, тренуйся, не лінуйся)

 За матеріалами сайту

 ЗНО клуб

ЗНО з хімії: хімічимо разом


 

zno-himiyaЦей предмет користується популярністю, тому що його потрібно знати майбутнім медикам, фармацевтам, вчителям та біологам. Предмет серйозний та заплутаний, однак, якщо ним цікавитись без примусу, а з власної волі – тоді все під силу.

Що нового чи старого в тестуванні?

ЗНО з хімії 2017 особливо не змінилось, тому сміливо можна використовувати минулорічні приклади для тренування та гарного знайомства зі структурою повних тестів.

Нагадаємо, що зовнішнє оцінювання – це тести, які мають свої «сильні» та «слабкі» місця. Це не іспит з екзаменатором, де грає роль особиста приязнь/неприязнь чи настрій. До тестів навіть легше готуватись, бо якраз ці фактори не впливають на результат. Тести мають свою структуру, типові питання, пастки і підказки. Тренування саме на повних чи неповних тестах – це вже половина успіху.

Що ж таке ЗНО з хімії 2017?

Це 50 тестових завдань, які потрібно ВСІ виконати за півтори години. Зробивши це максимально успішно, ти отримаєш 80 тестових бала, які переведуться у 200-бальну рейтингову шкалу.

Видів завдань є декілька. Детально з ними та критеріями їх оцінювання можна ознайомитись у характеристиці тестування. Коротко нагадаємо, що є: завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-34); завдання на встановлення відповідності (№ 35-40); завдання на встановлення правильної послідовності (№ 41-42) та завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№ 43-50).

Крім характеристики на самому старті знайомства з тестами треба ще й з програмою ознайомитись. Без неї ніяк, адже там – все, що треба вивчити чи повторити, чи просто прочитати і впевнено сказати: «Я ж це знаю!»

Готуємось до ЗНО з хімії, тобто хімічимо.

Давайте ще й онлайн. Насправді це дуже зручно і ефективно. Онлайн підготовка до ЗНО показує себе з найкращого боку, оскільки те, що раніше потрібно було десь в когось шукати, зараз практично у вільному доступі та безкоштовно. Навіть, якщо мова йде про самостійну підготовку.

Можна виділити декілька етапів підготовки:

  1. Уважно вивчаєш програму, характеристику, критерії оцінювання ЗНО з хімії
  2. Проходиш повний тест, визначаєш проблемні теми і свої «слабинки», наприклад, встигаєш – не встигаєш. Ми маємо такі тести, декілька секунд реєстрації і відкривається доступ не лише до них, а й до нашого форуму. Там можеш дошукати те, що не вдається знайти, та навіть розв’язувати задачі чи складні завдання.
  3. Ліквідовуєш прогалини, знову проходиш тести.
  4. В проміжках – читаєш історії «бувалих» ЗНОшників, поради, секрети ЗНО. Для цього в нас цілий розділ з хімії, та ще декілька загальних.
  5. Перед ЗНО – повторюєш конспекти, таблиці, формули, схеми. Проходиш ще n-у кількість тестів. Коротко кажучи, налаштовуєшся на успіх.

Якщо вірити тим, хто вже пройшов ЗНО з хімії (а їм варто і треба вірити!), то тестування – це лише приємна прогулянка, порівняно з тим, що чекає тебе в університеті. Тому хвилювання тут великого не повинно бути, зате підготовка серйозною – обов’язково.

На завершення бажаємо тільки СЕРЙОЗНИХ УСПІХІВ!

За матеріалами сайту

 ЗНО клуб

Специфікація хімії при підготовці до ЗНО



Щоб отримати високий бал на ЗНО з хімії, треба добре "нахімічитись" під час підготовки.

 

При підготовці до ЗНО з хімії абітурієнт повинен опанувати ряд тем і засвоїти чималу кількість навичок: навчитися користуватися періодичною системою елементів та таблицею розчинності, складати формули основних класів органічних сполук, досконало засвоїти будову ядра атома та електронної оболонки атомів тощо.

Без авторських уроків викладача, який готує майбутнього студента на спеціальних підготовчих курсах, опанувати всі хімічні закони і поняття непросто. Заняття, як правило, відбуваються у формі співбесіди, під час якої викладач надає новий фактичний матеріал, перевіряє раніше засвоєні знання, встановлює логічні зв’язки нового матеріалу із раніше викладеним. Активно використовуються допоміжні матеріали (схеми, малюнки, фотографії, таблиці). Тому учень є активним учасником, а не просто пасивним слухачем. У підсумку це гарантує високий бал при написанні тестових завдань.

За матеріалами сайту

 ЗНО клуб

Формули і таблиці – основа успіху на ЗНО з хімії



Хімічити починати краще завчасно, за умови гарної "дружби" з формулами та таблицями. А тоді вперед на ЗНО!
 

Хімія – один з найскладніших предметів шкільної програми. Всі ці формули, речовини, реакції – не так і складно запам’ятати. Багато школярів часто «закидають» хімію, оскільки не можуть належним чином її зрозуміти. У цьому, звісно, винна і сучасна освіта: вчителям катастрофічно бракує реактивів, а проста теорія без наочних прикладів – надто нудна. Тим не менше, хімія потрібна для вступу в медичні вищі навчальні заклади, а значить, майбутнім лікарям необхідно знати її на «відмінно».

Як підготуватися до ЗНО із хімії?

* Розпочати підготовку варто якомога раніше. Якщо є можливість, краще записатися на спеціальні курси або ж брати додаткові уроки у викладача, тому що самостійно готуватися до цього предмету – досить таки непросто. Але якщо ви не можете займатися платно, доведеться серйозно налаштуватися на самопідготовку. Буде краще, якщо ви вже з 10 класу почнете систематизувати інформацію, необхідну для ЗНО.

* Теоретичні знання вкрай важливі для успішного складання ЗНО з хімії, але цього може бути недостатньо для чудового результату. Обов’язково треба приділити увагу розбору всіх тестових завдань ЗНО. Причому їх треба розглядати з кількох позицій та шукати альтернативні варіанти вирішення, аргументуючи свою думку. Завдяки цьому ви зможете швидко зорієнтуватися при складанні офіційного ЗНО.

* Освоюйте мову хімічних формул. Не беріться за щось більше, поки не почнете чудово розуміти, що таке сульфат, у якому порядку пишуться формули та назви і як визначити клас речовини.

* Навчіться користуватися таблицею Менделєєва та таблицею розчинності. Не забудьте про ряд активності металів. Хтозна, можливо, ви захочете вступити в іноземний виш, і вам ці таблиці знадобляться не менше, аніж юридичний переклад документів для закладу.

* Якщо маєте проблеми з математикою, обов’язково підтягніть її. Ви не навчитеся вирішувати задачі на проценти, сплави, кількість розчинів, якщо у вас будуть проблеми з цією наукою.

* Ставте запитання з проблемних тем, нема сенсу зубрити їх, якщо ви нічого не розумієте. На екзамені вам це не допоможе. Питання можна задавати своєму викладачеві, а також на спеціалізованих сайтах, присвячених як ЗНО, так і хімії окремо.

* Виписуйте різні формули і таблиці. Якщо ви сумлінно підготуєтеся, у вас не буде причин боятися тестування з хімії.

За матеріалами сайту

 ЗНО клуб

Особливості підготовки до ЗНО з біології



Біологія - цікава наука, яка постійно відкриває загадки про самих нас.

 

Шкільна програма з біології сьогодні надзвичайно складна. Самотужки розібратися з усіма розділами: ботанікою, зоологією, біологією людини – завдання не з простих.

Необхідно, аби навчальний матеріал з цього предмету був чітко структурованим. У такій роботі допоможуть на курсах підготовки до ЗНО. Окрім вивчення і повторення матеріалу, педагог також допомагає тренувати пам’ять і увагу абітурієнта. Адже результат тестування залежить не лише від рівня засвоєння матеріалу, а й від елементарної упевненості та уважності. Біологія багата на різноманітну термінологію, а тому помилитися можна ще у процесі вивчення питань. Уникнути провального тестування абітурієнту допоможе досвід компетентного репетитора.

За матеріалами сайту

 ЗНО клуб

Готуватися до біології треба заздалегідь і з... посмішкою



На перший погляд, предмет «біологія» здається дуже простим. Пташечки, квіточки... А насправді це близько 500 складних тем, так чи інакше пов'язаних одна з одною.
 

Далі пропонуємо кілька порад щодо того, як краще готуватися до ЗНО з біології.

1. Підготовка до ЗНО потребує часу.

Уявіть, що вам треба проїхати на машині 1000 кілометрів. Але ви чекаєте до останнього. Не заливаєте бензину, не сідаєте в авто. І ось залишається пару годин. Ви залили повний бак, навіть взяли бензину в запас. Але спізнилися, хоча і мчали швидко... Багато хто так само сподіваютсья підготуватися до ЗНО за два місяці й зекономити гроші. Але скупий, як відомо, платить двічі. Зекономите на хороших курсах, а потім, не виключено, доведетсья платити за навчання у виші. Що дешевше?

2. Штурмуйте одну вершину, а не десять зразу.

Іншими словами — чітко визначте свою ціль. Вирішили складати ЗНО з біології — сконцентруйте зусилля саме на цьому предметі. Тут краще не намагатися бути “хорошим” для всіх, а мислити раціонально. У школі вас будуть тягти в різні боки. Ви будете намагатися поділити час порівну між усіма шкільними предметами, щоб мати хороший атестат і задовольнити самолюбство класного керівника. А ще — підготовка до останнього дзвоника, репетиція вальсу... Бути неорганізованим — дуже легко, як і піддаватися звичкам. Інколи буває так, що учень робить акцент на тому предметі, вчитель якого подобається йому більше. Вирішуйте, що для вас важливіше.

3. Організуйте свій час.

Чому учні пропускають заняття? Перша причина — зрозуміла. Це хвороби. Звісно, їздити на курси з температурою не варто. Але деякі пропускають “через хворобу” не тільки тижні, а й місяці. Значить, треба замислитися про своє здоров'я: зміцнювати імунітет, зайнятися спортом. Друга причина — хронічна втома. Батьки й учителі, звісно, скажуть, що це лінь. Організму потрібен певний ритм. Спати треба 8-9 годин, лягати спати в один і той же час, не пізніше 23 години. На свіжому повітрі проводити не менше двох годин, адже кисень потрібен усім клітинам і тканинам. Сама підготовка домашніх завдань не повинна тривати більше 3-4 годин. Однак це не суцільні 3-4 години. Їх треба розбити на блоки активної роботи по 30-40 хвилин, а також на перерви для відпочинку по 10-15 хвилин.

4. Будьте в ресурсному стані.

Що таке підготовка до ЗНО? Це значить, що треба пахати і ще раз пахати. А ще проблеми у школі, “наїзди” батьків. Від цього багато хто впадає в депресивний стан. Настрій псується, руки опускаються. Тож найперше, що треба зробити, — повернутися в позитивний емоційний стан. Причому не тільки позитивний, а такий, у якому ви зібрані й уважні. У психології це називається “ресурсний стан”. Це значить, що у вас є фізичні й душевні сили для вирішення важливих задач, тобто це наявність енергії. Найпростіше — почати з фізичної форми. Виспіться і вчасно пообідайте. Знаходьте час для спорту. Але це ще не все. Ресурсний стан — це ще і впевненість, бадьорий настрій, радість від того, що у вас все виходить. Як цього досягти?Посміхніться. Поправте осанку. Знайдіть для себе такі слова, які дають вам сили. “Я сильний. У мене все вийде. Я переможець”.Згадайте дуже хороший момент із життя, коли ви були зібрані, діяли ефективно і перемогли. Наприклад, виграли в якомусь змаганні. Скажіть собі: я це зробив, значить зможу більше.

За матеріалами сайту

 ЗНО клуб